Haridusprogrammid

Vestlused skulptuurist

Muuseumitunni käigus avame skulptuuri mõistet, vaatame näiteid skulptuuri ajalooost ja räägime erinevatest materjalidest ning skulptuuri loomise protsessist. Vestluse käigus analüüsime koos Adamsoni töid ning arutame tema kui skulptori meelisteemade, lemmikmaterjalide ja –stiilide üle.  Praktilise tööna saab iga õpilane meisterdada omaenda pisiskulptuuri.

Sobib: II–III kooliastmele ja gümnaasiumile.

Hind: ühe õpilase kohta 2 eurot (sisaldab ka muuseumipiletit ning praktiliseks tegevuseks vajalike materjalide kulu). Õpetajatele tasuta.

 

Kestvus: 60 minutit (ei sisalda muuseumikülastust – selleks tuleks varuda lisaaeg)

 

Loovustund vabas õhus

Puitpitsi ja uhke tuulelipuga ateljeemuuseumi maja koos aiaga on justkui mõeldud inspireerima loovat tegevust vabas õhus. Suures aias võib igaüks leida omale meelepäraseid motiive kas akvarelli või joonistuste tegemiseks. Aia uhkuseks on Amandus Adamsoni istutatud võimas lehis, mis palaval suvepäeval pakub mõnusat varju.  Vabas õhus loovustunnid toimuvad vastavalt kokkuleppele kevadest sügiseni.

Sobib: I–III kooliastmele ja gümnaasiumile.

Hind: ühe õpilase kohta 2 eurot (sisaldab ka muuseumipiletit ning praktiliseks tegevuseks vajalike materjalide kulu). Õpetajatele tasuta.

Kestvus: 90 minutit (ei sisalda muuseumikülastust – selleks tuleks varuda lisaaeg)

Ajaloo-orienteerumismäng “Avasta Paldiski”

Sa pole kunagi Paldiskis käinud? Või käisid viimati siis, kui linna ümbert kadusid okastraadid? Ja Sa tahaksid sellest põneva ajalooga linnast rohkem teada saada?

Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumi ja taverni Peetri Toll poolt pakutav ajaloo-orienteerumismäng “Avasta Paldiski” on hea võimalus Paldiski linna tavapärasest külastusest huvitavamal ja mängulisemal viisil tundma õppida.

Mäng on mõeldud nii koolirühmadele kui mistahes muudele gruppidele (perekond, sõbrad, töökaaslased jms).

Lisaks mängule saab külastada ka Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumit ja Peetri Tollis üleval olevat vanade Paldiski fotode näitust. Täpsem info www.peetritoll.ee

Mängu kestus  on orienteeruvalt 2-3 tundi.

Hind: 3,00 eurot osaleja kohta (sealhulgas muuseumi külastus).

Mängida on võimalik nii eesti kui vene keeles!

Gruppi suurus 20 inimest. Registreeruda saab aadressil amandusadamson@hmk.ee  ja telefonil 6742013.

Lisainfo ja registreerimine aadressil 
nika.kalantar@hmk.ee
merle.tank@hmk.ee