Haridusprogrammid

Vestlused skulptuurist

Muuseumitunni käigus avame skulptuuri mõistet, vaatame näiteid skulptuuri ajalooost ja räägime erinevatest materjalidest ning skulptuuri loomise protsessist. Vestluse käigus analüüsime koos Adamsoni töid ning arutame tema kui skulptori meelisteemade, lemmikmaterjalide ja –stiilide üle.  Praktilise tööna saab iga õpilane meisterdada omaenda pisiskulptuuri.

Sobib: II–III kooliastmele ja gümnaasiumile.

Hind: ühe õpilase kohta 2 eurot (sisaldab ka muuseumipiletit ning praktiliseks tegevuseks vajalike materjalide kulu). Õpetajatele tasuta.

 

Kestvus: 60 minutit (ei sisalda muuseumikülastust – selleks tuleks varuda lisaaeg)

 

Loovustund vabas õhus

Puitpitsi ja uhke tuulelipuga ateljeemuuseumi maja koos aiaga on justkui mõeldud inspireerima loovat tegevust vabas õhus. Suures aias võib igaüks leida omale meelepäraseid motiive kas akvarelli või joonistuste tegemiseks. Aia uhkuseks on Amandus Adamsoni istutatud võimas lehis, mis palaval suvepäeval pakub mõnusat varju.  Vabas õhus loovustunnid toimuvad vastavalt kokkuleppele kevadest sügiseni.

Sobib: I–III kooliastmele ja gümnaasiumile.

Hind: ühe õpilase kohta 2 eurot (sisaldab ka muuseumipiletit ning praktiliseks tegevuseks vajalike materjalide kulu). Õpetajatele tasuta.

Kestvus: 90 minutit (ei sisalda muuseumikülastust – selleks tuleks varuda lisaaeg)

Lisainfo ja registreerimine aadressil 
nika.kalantar@hmk.ee
merle.tank@hmk.ee